شایع ترین و غیر شایع ترین عوامل در بدبو شدن دهان

بدبو شدن دهان شما می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد ، بنابراین آگاهی از هریک از آنها می تواند نقش پیشگیری کننده ای را ایفا نماید. سعی کنید تا حد امکان این عوامل را برای خود و حتی اطرافیان خود در نظر داشته باشید تا در صورت بروز برای رفع آنها پیش قدم شوید.

افرادی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند معمولا یکی از کاندیدهای مهم برای ابتلا به بوی بد دهان خواهند بود. حتی با وجود مسواک زدن نیز این بوی بد از دهان شما پاک نمی شودو همچنان باقی مانده و شرایط بسیار خوبی را برای ابتلا به انواع باکتری ها و پوسیدگی های دندانی نیز ایجاد خواهد کرد. همچنین الکل تأثیر دیگری هم با خود دارد و آن هم استفاده زیاد از آب بدن و دفع آن از طریق ادرار خواهد بود. به چنین ترتیبی دیگر آبی در بدن شما باقی نخواهد ماند و همین عامل می تواند خشکی دهان شما را به دنبال داشته باشد.

برخی از افراد هستند که در بدن آنها میزان زیادی از کتون تولید خواهد شد. کتون معمولا به دلیل تجزیه شدن چربی ها به وجود می آید. افرادی که به اندازه کافی از رژیم مناسبی که حاوی کربوهیدرات است بهره نمی برند ، نهایتا چربی آنها تجزیه می شود. در این  افراد میزان مصرف پروتئین ها به نسبت کربوهیدارت ها بیشتر خواهد شد و همین عامل خود می تواند زمینه سازی برای ابتلا به بدبو شدن دهان شود.  افرادی که به این شرایط مبتلا هستند تا حد امکان دهان خود را خوشبو نگاه دارند. خوشبویی دهان هم به وجود نمی آید مگر آنکه شما از آدامس های موجود بهره ببرید.

بدبو شدن دهان در فصول سرد سال به دلیل بیشتر شدن میزان ابتلا به انواع بیماری های عفونی افزایش می یابد. بیماری های مثل بیماری های عفونت در ریه ها یا سرماخوردگی ها می تواند بر روی فعالیت های باکتری ها تأٍیر گذاشته و به دلیل خشک شدن دهان موجب شود تا بوی نسبتا بدی به وجود آید. این بو را دقیقا با روش قبل یعنی تولید بزاق توسط مصرف آدامس بهبود ببخشید.

به وضعیت دندان های خود نگاه کنید. دندان ها می توانند عاملی بسیار مهم و ابتدایی به شمار روند. افرادی که دندان های خرابی دارند یا دندان هایی دارند که پرشده است ، کاندید مناسبی برای فعالیت باکتری ها و ایجاد بوی بد هستند. برخی از افراد هستند که به دندان های خود اهمیتی نمی دهند. از نظر آنها فاصله ترک خوردن یک دندان تا خراب شدن آن فاصله زیادی خواهد بود ، اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که همین عامل می تواند خود نخستین دلیل برای بدبو شدن دهان شما واقع شود.