علائم کاهش میزان امگا 3 در بدن

امگا 3 یکی از اسیدهای چرب مفید در بدن ما می باشد که بدون ضرر زدن می تواند انرژی زیادی را به بدن باز گرداند. از طرفی علاوه بر ازدیاد انرژی حتی می تواند سلامتی فعالیت های بدن از جمله فعالیت های قلبی را با خود به همراه داشته باشد و این همه شرایط خوب در گرو برقراری تعادل در میزان امگا 3 بدن شما خواهد بود. بنابراین آشنایی با علائم کاهش میزان امگا 3 در بدن شما هم می تواند تا اندازه زیادی به نفع شما تمام شود.

از اولین علائم کاهش میزان امگا 3 در بدن یک فرد می توان به وجود خستگی غیرعادی از آن اشاره نمود. هر فردی که بدن خود را می شناسد در حقیقت می داند بدن در چه شرایطی به سر می برد و آیا این شرایط طبیعی است  یا غیر طبیعی ، اما در واقع خستگی غیر عادی همیشه نشانه ای از وجود یک مشکل جدی در بدن شماست.

برخی از افراد در صورت کاهش میزان امگا 3 در بدن آنها علائمی را تجربه می کنند که تا حدودی به بیماری های مرتبط با بروز التهابات در بدن باز می گردد. بیماری هایی که موجب التهاب در بدن می شوند می توانند از مغز تا نوک پاهای شما متفاوت باشند. بنابراین یکی از احتمالات و فاکتورهای خطر برای این نوع از بیماری ها که در نهایت بسیار هم دردناک هستند ، به کاهش شدید میزان اسید های چرب امگا 3 اشاره دارد. سعی کنید تا با دادن یک آزمایش  ساده میزان این اسیدهای چرب را در بدن خود بررسی کنید.

اگر دوست دارید تا پوستی سالم داشته باشید و از شفافیت آن هم لذت ببرید بهتر است تا به مصرف امگا 3 روی آورید. یکی از مهم ترین منابع غذایی برای امگا 3 استفاده از انواع ماهی های تازه می باشد. البته منظور ما از ماهی نوع تازه آن می باشد نه ماهی تن !!! افرادی که به میزان مناسبی از منابع امگا 3 استفاده می کنند در حقیقت می توانند از خشک نشدن پوست دست ها و بدن خود اطمینان حاصل نمایند.

علاوه بر پوست سلامت موها و ناخن های شما هم نیز در گرو برقراری تعادل برای اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. در صورتی که امگا 3 با کمبود مواجه شود موهایی که بر روی سر خود دارید روز به روز نازک تر از قبل می شود و با این شرایط دیگر از بودن آنها بر روی سر خود لذت نخواهید برد. همچنین ناخن های شما نیز به اندازه لازم از استحکام کافی بهره نمی برد و در نهایت بسیار شکننده خواهد بود.