برخی از باورها در خصوص موی سر

برخی از مواقع باورهایی وجود دارد که شاید تا اندازه زیادی تنها یک خیال باشد و هیچ پایه علمی نداشته باشد در ادامه با ما همراه باشید تا به چند مورد از آنها اشاره کنیم و دلیل غیر علمی بودن را با یکدیگر مرور نماییم. در ابتدا به تأثیر نرم کننده ها اشاره خواهیم کرد. برخی ها اعتقاد دارند که نرم کننده را باید هم به پوست سر و هم به خود موها زد و یک نرم کننده را برای یک مو استفاده نمود ، در حالی که اینگونه نیست. در حقیقت نرم کننده ها باید بر جایی غیر ا ریشه ها قرار گیرند و شامپوهای معمولی تنها بر روی پوست سر و ریشه ها مؤثر خواهند بود و اثر شست و شو دهنده خواهند داشت.

سعی کنید تا موهای خود را به صورت دوم اسبی نبندید زیرا با این روش موهای شما با سرعت بیشتری ریزش پیدا خواهد کرد. در واقع این باور کاملا نادرست می باشد. شما می توانید موهای خود را با هر روشی که دوست دارید ببندید ، بستن موجب ریزش موهای سر شما نمی شود اما اگر شدت زیادی در بستن آنها داشته باشید در این صورت احتمال ریزش مو وجود خواهد داشت.

اگر سشوار یا انوی مو بکشید موهای شما آسیب زیادی می بینند. در حقیقت سشوارها در صورتی که حرارت بسیار بالایی داشته باشند و به صورت ناگهانی این حرارت بالا نیز بر روی موهای سر ما قرار بگیرد ، در این حالت بسیار آسیب زننده خواهند بود اما در غیر این صورت اگر با فاصله و بدون تماس با مو از سشوار استفاده کنید ، هیچ آسیبی را به موهای شما وارد نخواهند کرد.

اگر موهای نوزاد را تا سن یک سالگی کوتاه نکنید هیچ اتفاقی برای موهای او نمی افتد. در واقع موهای نوزادی همانطور که از اسمش هم مشخص می باشد موهایی بسیار نازک و کرکی خواهد بود که با حتی زدن هم تغییری در شیوه ی رویش آن ایجاد نمی شود بلکه این کرک های نوزادی جای خود را به موی بزرگسالی می دهد اما از نظر ماهیتی هیچ تغییری را به خود نمی بیند . پس این باور را کنار بگذاریم و موجب ایجاد ترس در فرزند خود نشوید. این باور از نظر علمی رد شده است. زیرا هیچ محققی را نمی توانید پیدا کنید که به زدن مو و به تناسب آن ، افزایش در میزان رشد مو اذعان داشته باشد .