داروهای بدون تجویز و تأثیر منفی آنها

داروهای زیادی مورد استفاده  قرار می گیرند اما متأسفانه این داروها بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه مصرف می شوند. از داروهای راجی که همواره مورد استفاده هستند می توان به داروهای مخصوص تسکین درد ، داروهای ضد التهابی ، داروهای مربوط به استامینوفن و . . .اشاره نمود. معمولا داروهای مذکور تأثیر لحظه ای بر روی فعالیت های ما دارند ، پس از طی دوره ی تسکین دیگر تأثیری نداشته و همواره می توانند به ضرر ما تمام شوند.

استامینوفن یکی از داروهای بسیار پرمصرف می باشد که متأسفانه در داروخانه ها در ازای بقیه ی پول به مشتری ها داده می شود. این دارو اکثرا در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که یک فرد دچار تب شود یا دردهای عضلانی داشته باشد. متأسفانه بر اثر مصرف زیاد استامینوفن یک فرد می تواند به بیماری های کبدی یا کلیه ای مبتلا شود. قطعا از تأثیر این بیماری ها بر روی عملکرد بدن خود اطلاعاتی دارید. در نهایت سموم دفعی بدن در داخل بدن تجمع می یابد و در نهایت می تواند به بزرگترین تهدید برای سلامتی تبدیل شود.

افرادی که به بیمارهایی نظیر آبریزش کردن بینی ، سرماخوردگی شدید ، انفلوانزا و . . . مبتلا هستند از داروهایی استفاده می کنند که بتواند علائم مربوط به تب ، سردردهای شدید ، بدن دردها ، بیرون ریزی ترشحات حلق و . . . را از بدن بیرون کند. در صورتی که شما از داروهای مختلف برای رفع علائم در این زمینه استفاده کنید معمولا پس از زیاده روی در مصرف به افزایش یافتن فشار خون ، محبوس شدن ادرار ، تغییر در وضعیت فعالیت های تنفسی و . . . مبتلا خواهید شد.

یکی دیگر از مشکلات مربوط به داروهای رایج در رابطه با ضد اسیدها می باشد. افرادی که به ناراحتی های گوارشی مبتلا هستند به راحتی نمی توانند از مصرف یک وعده غذایی خود لذت ببرند ، در نهایت می توان تا اندازه زیادی از تغییرات در وجود آنها اطمینان حاصل نمود. مصرف بسیار زیاد آنتی اسیدها برای کاهش ترشح اسید معده می تواند با تأثیر منفی همراه باشد و همواره به تشدید علائم مربوطه کمک کند.

افرادی که از داروهای ادرار آور برای کاهش فشار خون خود استفاده می کنند ، نباید در مصرف اینگونه از داروها هم زیاده روی داشته باشند. در واقع یکی از مهم ترین عوامل تأثیرات منفی این داروها بر روی عملکرد کلیه ها ، مشکلات قلبی و . . . خواهد بود. پس در مصرف هر نوع دارویی با پزشک خود مشورت کنید و بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.