درمان های خانگی برای خشکی لب ها

لب های ما به دلایل مختلف، همچون تغییر فصل، عادت های ناسالم و رژیم غذایی نادرست، رطوبت خود را از دست می دهند و دچار خشکی می شوند. با اینکه استفاده از مرطوب کننده های لب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما این درمان های خانگی هم می تواند به درمان سریع خشکی لب کمک کند.

روغن بادام

روغن بادام یک مرطوب کننده طبیعی است و به عنوان درمان خانگی برای خشکی لب ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در برگیرنده ویتامین A و E است که با رادیکال های ازاد مبارزه می کنند. کافیست این روغن را روی لب های خود بمالید

خیار

خیار درمان عالی برای خشکی لب هاست. یک خیار را به تکه های نازک برش دهید و به مدت 5 دقیقه روی لب های خود بگذارید. اینکار باعث آبرسانی به لب می شود و حس نرمی به آن می بخشد.

آب لیمو

آب لیمو پوست لب را تغذیه می کند و از بروز نشانه های پیری جلوگیری می نماید. یک قاشق چایخوری از خامه را با سه قطره آب لیموی تازه ترکیب کنید. این مخلوط را برای یک ساعت در یخچال بگذارید و سپس بر روی لب و اطراف آن اعمال نمایید. اینکار باعث نرمی و زیبایی لب می شود.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از درمان های خانگی سریع و ساده برای خشکی لب هاست. کافیست کمی روغن نارگیل را بر روی لب خود اعمال کنید.

استفاده از دستگاه مرطوب کننده

زمانی که خواب هستید ممکن است رطوبت کافی در اتاق وجود نداشته باشد و همین امر موجب خشکی لب ها گردد. دستگاه مرطوب کننده را در اتاق خود بگذارید تا رطوبت مورد نیاز پوست و لب تامین گردد.

استفاده از شکر و عسل به عنوان لایه بردار

لایه برداری لب به کم اسکراب یک روش عالی برای حذف پوست مرده و کمک به مرطوب نگه داشتن لب هاست. شکر و عسل را با هم ترکیب کنید و روی لب های خود بمالید. اجازه دهید چند دقیقه روی لب بماند و سپس بشویید. برای لایه برداری عمیق تر با یک مسواک نرم لب ها را اسکراب کنید.

کیسه چای سبز

این یک روش قدیمی و موثر برای درمان خشکی لب هاست. یک کیسه چای سبز استفاده شده را برای چند دقیقه روی لب های خود بگذارید و فشار دهید. اینکار را هر روز تکرار کنید تا لب هایتان مرطوب شود.

روغن زیتون

روغن زیتون یک مرطوب کننده و روان کننده طبیعی است. ماساژ دادن لب های خشک می تواند به آبرسانی مجدد به آن ها کمک کند. شما می توانید روغن زیتون را در یک لیوان آب ترکیب کنید و روزانه بنوشید تا مواد مغذی و آب مورد نیاز بدن تامین شود. استفاده از این روش ها می تواند به درمان خشکی لب کمک کند