مواد غذایی افزایش دهنده میل جنسی

در این مقاله قصد داریم افزایش میل جنسی از طریق رژیم غذایی را با هم مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم برای رسیدن به چنین شرایطی چه مواد غذایی باید مصرف شود.

غذاهایی که می تواند به این شرایط کمک کند:

غذاهای مقوی طبیعی: موادی همچون انجیر، موز، آووکادو که مواد طبیعی و مغذی هستند می توانند ویتامین ها و مواد معدنی فراوانی وارد بدن نمایند که جریان خون را به اندام هایی همچون آلت تناسلی افزایش دهد و به طور طبیعی میل جنسی را بیشتر کند.

غذاهای غنی از ویتامین C: ویتامین C می تواند جریان خون به اندام ها را افزایش دهد. بنابراین وجود این ویتامین در برنامه روزانه ضروری است. ویتامین C نقش مهمی در میل جنسی زنان دارد. برای افزایش این ویتامین می توانید از بروکلی، پرتغال، فلفل قرمز و سایر موارد استفاده کنید.

غذاهای غنی از آهن: کمبود آهن به خصوص در زنان می تواند تاثیر منفی بر روی برخی از شرایط همچون میل جنسی ، روان بودن ناحیه تناسلی و رسیدن به ارگاسم داشته باشد. منابع عالی از آهن همچون سبزیجاتی با برگ سبز همچون اسفناج به همراه گوشت است.

غذاهای غنی از کلاژن: با افزایش سن تولید کلاژن نیز کمتر می شود و همین امر تاثیر منفی بر روی پوست می گذارد و باعث سفتی ان می شود. این فرایند تحمل دخول را کمتر می کند. برای افزایش کلاژن می توان از آب استخوان یا مکمل استفاده کرد.

سیب زمینی شیرین: این ماده سرشار از پتاسیم و ویتامین A است و می تواند برای افزایش میل جنسی مفید باشد.

هندوانه: هندوانه اثری همچون اثر قرص ویاگرا را دارد.

ادویه هایی مثل جوز و میخک: ادویه ها سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف هستند و می توانند برای سلامت کلی بدن و افزایش میل جنسی مفید باشند. یکی از تحقیقات انجام شده نشان می دهد عصاره جوز و میخک می تواند رفتار جنسی حیوانات مذکر را افزایش دهد. میخک برای بهبود بوی بد دهان نیز موثر است.

شکلات تلخ: تحقیقات انجام شده نشان می دهد مصرف شکلات تلخ به ازاد شدن فنیل اتیل آمین و سروتونین منجر می شود و باعث افزایش میل جنسی می گردد.

آجیل برزیلی: این آجیل سرشار از سلنیم است و نقش مهمی در سلامت سطح تستوسترون دارد.

بادام: بادام غنی از روی، سلینوم و ویتامین E است . این ماده سرشار از مواد معدنی و ویتامین های مختلف و اسیدهای چرب سالم است و می تواند سلامت جنسی را بهبود ببخشد.

آب: باید اطمینان حاصل کنید بدن شما آب کافی دارد. کمبود آب در بدن باعث ایجاد عوارض جانبی و منفی می شود و می تواند میل جنسی را در افراد کاهش دهد. اگر می خواهید از خستگی، سردرد و خشکی واژن خلاص شوید، آب کافی بنوشید.