راهی گیاهی برای رفع بوی بد دهان

بدن یک فرد سالم بدنی است که نه بویی از خود تولید می کند و نه بی حالی خاصی دارد. اما زمانی که هر عضو از بدن به عملکرد خود نپردازد قطعا با مشکلاتی مواجه خواهید شد. بوی بد دهان هم از نظر فردی و هم از نظر اجتماعی می تواند بسیار بد باشد. شما همواره باید در پی یافتن علت این بوی نامطلوب در بدن خود باشید. به عنوان مثال زمانی که یک فرد از داروی خاصی استفاده می کند بخصوص در افراد دیابتی امکان ایجاد بوی بد دهان وجود دارد و دور از انتظار نیست.

از دیگر علل بوی بد دهان می توان به ملتهب شدن لوزه ها بخصوص در سنین کودکی و نوجوانی ، عفونی شدن سینوس های موجود در سر و یا عفونی شدن سیستم تنفسی ، آبسه کردن دندان ها ، پوسیدگی بیش از یک دندان ، خشک بودن دهان یا حتی خونریزی های مختلف نیز اشاره نمود. برخی از وارد مسواک نزدن برای یک مدت بسیار طولانی می تواند دلیلی بر ایجاد بوی بد دهان باشد. این مسواک نزدن معمولا موجب جمع شدن باکتری های فراوان در داخل دان شما خواهد شد و این خود مقدمه ای برای ایجاد بوی بد دهان می باشد.

برخی از برگ های مربوط به گیاهان هستند که می توانند این بوی بد دهان را به خوبی در شما از بین ببرند. پونه یکی از این برگ های خوشبو است که با خاصیت عطری بودن خود می تواند بوی خوبی را در دهان شما پراکنده نماید.  پونه علاوه بر آنکه می تواند بوی خوبی را به دهان شما منتقل نماید می تواند موجب تسکین اعصاب شما شود. بنابراین اگر قصد دارید تا از تشویش ها دور شوید مصرف پونه می تواند مفید واقع شود. علاوه بر آن در افرادی که روده های نفخ پذیر دارند گزینه ی خوبی برای رفع نفخ شدید خواهد بود. به دلیل خاصیت ایجاد بزاق معمولا از خشک ماندن دهان شما جلوگیری خواهند کرد.

از دیگر خواص مربوط به پونه می توان به خاصیت ضد اسهالی آن اشاره نمود. شاید تاکنون با این خاصیت پونه آشنا نشده باشید اما در حقیقت پونه می تواند به نوعی به درمان اسهال در شما بپردازد. هر نوع باکتری که بخواهد عفونتی در بدن شما ایجاد کند توسط پونه شناسایی و منهدم خواهد شد. پونه علاوه بر خوشبو کردن دهان شما و رفع بوی بد دهان همانند یک آنتی بیوتیک نیز عمل خواهد کرد. پس از مصرف غذا سعی کنید که چند برگی از پونه را مصرف کنید ، زیرا می تواند به سریع تر هشم شدن غذا در شما کمک کند.